rubriky článků

Jujutsu & Aikijutsu
Počet článků: 21

Sebeobrana
Počet článků: 59

Kondiční příprava
Počet článků: 21

Škola - informace
Počet článků: 15

Zajímavosti
Počet článků: 15


pravidelná cvičení

Jujutsu/BJJ
Pondělí 19:00:00-21:00:00
Vede: Matěj Novák, Jan Lalinský

aikijutsu
Pondělí 19:00:00-21:00:00
Vede: Miroslav Matějovský, Petr Batal

Funkční trenink
Pondělí 18:00:00-19:00:00
Vede: Julia DemekováVítejte na nových webových stránkách

Vytvořil: | Rubrika: Škola - informace | Vytvořeno: 16.3.2010 | Zobrazeno 2371x

Drazí přátelé a studenti, jak jsme na začátku letošního školního roku anoncovali, naše webové stránky se změnily. V pořadí již třetí variantě našich webových stránek od doby založení oddílu, vám chceme přinést informace komfortněji a přehledněji než tomu bylo v minulé verzi. V části „Galerie“ naleznete lépe uspořádanou multimediální část s fotografiemi i videi. Budeme vám zde přinášet i videa, kde nebudeme autory, ale považujeme je za významné pro dokreslení námi uveřejňovaných informací. Připravujeme pro Vás novou rubriku otázek a odpovědí pod názvem "Zajimavosti", kde bychom chtěli podrobněji ukázat, jak se díváme na současné jujutsu, aikijutsu a výuku sebeobrany. Prostřednictvím komentářů, které můžete vkládat k jednotlivým příspěvkům, chceme dát prostor k seriózní diskuzi na daná témata. Jsme otevřeni odborné diskusi, protože toto vidíme jako cestu k rozvoji všech, kteří se na diskuzi podílejí. Samozřejmě nechceme a ani nebudeme hovořit za jiné školy, nicméně jujutsu a aikijutsu si zaslouží lepší publicitu a vyjasnění některých mýtů, které kolem těchto systémů existují. Tento cyklus tak bude ve formě otázek či komentářů a následných odpovědí reagovat na nejčastější mýty, nedorozumění, zjevné omyly, apod., jak se je z pohledu naší školy budeme snažit vysvětlovat. Dobu, kdy se objevovaly v bojových uměních a sebeobraně různé „Chybějící linie“, znovu objevená, léta skrývaná tajemství předávaná z mistra na studenta (closed door) a přinášející zaručeně jediný 100% účinný systém, považujeme za dobu dávno minulou. Nicméně díky amatérskému marketingovému přístupu lze na webu stále ještě bohužel podobná tvrzení objevit. Určitě nechceme být vnímáni jako ti jediní v České republice či dokonce v Evropě, kteří mají zaručený recept na výuku jujutsu jako sebeobrany. Naopak bychom před takto sebe-prezentovanými organizacemi nebo jednotlivci zabývající se sebeobranou chtěli varovat. Vede nás k tomu zkušenost, kterou jsme získali během našich cest za poznáním a kdy jsme několikrát změnili názor na některé zažité technicko-taktické postupy nebo metody výuky, díky přesvědčivějším argumentům. A jsme přesvědčení, že se tak stane ještě mnohokrát. Budeme vás proto na těchto stránkách otevřeně informovat o našich poznatcích o vědeckém chápání výuky sebeobrany. Tedy pochopení založeném na ověřitelných faktech a transparentních výstupech Nově vám také přinášíme v samostatné části Keysi Fighting Method. Jde o metodu boje, které se pravidelně věnujeme již od roku 2007. Předpokládali jsme, že bude vhodným doplněním pro naše pojetí jujutsu a že KFM nám pomůže doplnit chybějící místa v technicko-taktické přípravě a případně i v metodice výuky. Po třech letech můžeme říci, že naše očekávání se naplnila. V současné době se „naplno“ věnují KFM jen instruktoři a vybraní pokročilí studenti. Na různých internetových diskusích nebo při osobních setkáních se nás dotazujete, proč neukážeme KFM dříve. V zásadě to není možné ze dvou důvodů, úzce spolu souvisejících – licenční a finanční podmínky. Proto zatím chceme „pouze“ shromáždit na jedno místo v českém internetu dostatek textů, fotografií a videí, které KFM zájemcům přiblíží. Samostatně bychom KFM chtěli představit veřejnosti do dvou let. V případě dostatečného zájmu by bylo možné otevřít v naší škole samostatný oddíl KFM i dříve. Celkově by naše nové webové stránky měly odrážet skoro 10 let zkoumání, hledání, tvrdé práce a investovaného času a peněz, kdy jsme se snažili držet krok s dynamicky se měnícími trendy ve výuce sebeobrany a bojových uměních. Tímto přístupem jsme si vysloužili pověst jakýchsi rebelů či dokonce odpadlíků. Tento pohled však mají většinou ti, kteří jsou uzavřeni ve vlastních systémech a nejsou ochotni investovat nezbytný čas a peníze ke sběru zkušeností za hranicemi osobními i zeměpisnými. Na druhou stranu jsme našli několik kolegů, kteří se dívají na budoucnost výuky sebeobrany podobně jako my a nemají problém s vedením kvalifikované diskuse a sdílením informací včetně tematických workshopů, které směřují k oboustrannému obohacení. S novou webovou stránkou přicházíme s novým logem. Jako slogan jsme si zvolili slova Wally Jay zakladatele Small Circle Jujitsu, „Pain makes believers“. Jsme přesvědčeni, že slova „Bolest dělá věřící“ plně vystihuje podstatu jujutsu nejen v rovině technicko-taktické ale i duchovní. Naším cílem je vyučovat jujutsu v jeho původní formě, kde primárním cílem bylo naučit studenta se bránit proti ozbrojeným i neozbrojeným protivníkům, nicméně uznáváme, že jujutsu se dá vyučovat i jako sportovní nebo relaxační aktivita a plně tyto oddíly respektujeme, pokud se tak zřetelně prezentují a nezneužívají dnes tolik moderní „real self defense“ pro nábor nových studentů. Vítejte tedy v JUJUTSU dneška, jak jej vidíme my… :-) Matěj Novák a instruktoři Bujutsu Dojo