rubriky článků

Jujutsu & Aikijutsu
Počet článků: 21

Sebeobrana
Počet článků: 59

Kondiční příprava
Počet článků: 21

Škola - informace
Počet článků: 15

Zajímavosti
Počet článků: 15


pravidelná cvičení

Jujutsu/BJJ
Pondělí 19:00:00-21:00:00
Vede: Matěj Novák, Jan Lalinský

aikijutsu
Pondělí 19:00:00-21:00:00
Vede: Miroslav Matějovský, Petr Batal

Funkční trenink
Pondělí 18:00:00-19:00:00
Vede: Julia DemekováViděl by jsi znásilnění?

Vytvořil: Michal Bečica | Rubrika: Sebeobrana | Vytvořeno: 9.3.2012 | Zobrazeno 3465x

Would you see rape?Britské Ministerstvo vnitra spustilo kampaň „Would you see rape?“ určenou náctiletým. Cílem kampaně je změnit způsob myšlení a uvažování o tom, co už je znásilnění.

V Anglii je dle posledních výzkumů více jak 33% dívek a 16% chlapců, kteří zažili nějakou formu sexuálního násilí od svého přítele, či přítelkyně. Tato kampaň má pomoci právě těmto náctiletým pochopit, že se jedná o nepřijatelné chování.

Cílová skupina jsou 13–18 leté. V reklamním šotu je mladá dívka, která byla donucena k sexu (pravděpodobně) svým přítelem. Kampan poběží celý měsíc v televizi i v kinech.

Prvního března spustila ministryně Lynne Featherstone tuto kampaň slovy:“Náctiletí jsou zaplaveni informacemi o podobách vztahů z mnoha různých zdrojů – od svých přátel, z televize, internetu, atd. Rozeznat, co je normální a co již nepřijatelné, je tak velice náročné. Tato kampaň má pomoci odhalit mýty, které vedou k akceptování aktu znásilnění ve vztazích. Tím, že otevřeně sdělíme našim potomkům, že toto není považováno za standardní chování, tím jim můžeme pomoci chránit nejen sebe, ale i případné oběti.

Celá kampaň bude navíc podpořena speciálně vytvořenými webovými stránkami, kde se zájemce dozví všechny potřebné informace.

Bylo by zajímavé něco podobného zorganizovat i u nás…

Zdroj: Informace na stránkách UK Home Office

Webové stránky kampaně

Reklamní šot

Reklamní kampaň


| seashepherd

znásilnění ve vztahu je nesmyslný mýtus. vždyt teenageři spolu jsou hlavně kvůli sexu a když ho ten druhý odmítá, tak on je tím špatným. to by si měl každej přiblblej moralista uvědomit dřív, než začne někoho soudit

| seashepherd

16% chlapců, kteří zažili nějakou formu sexuálního násilí od své přítelkyně. Tato kampaň má pomoci právě těmto náctiletým pochopit, že se jedná o nepřijatelné chování. vidím, že angláni už se musí hodně nudit, když vyhazují prachy za takové voloviny. přijde mi, jako by tyhle kampaně dělali nějací nadržení faráři, kterým ukapává sperma z penisu i při chůzi. kdyby si občas taky vrzli, tak by takové kraviny neřešili

| Matěj

Dobrý den pane \"seashepherd\", velice jsme zvažovali jestli váš komentář zveřejníme. Vedly nás k tomu dva důvody. Ten první je, že nemáte ani elementární slušnost se podepsat vlastním pravým jménem. Za druhé, že i způsob vašeho vyjadřování postrádá to samé. A takový druh komunikace nechceme a nebudeme na našich stránkách podporovat. Ne že bychom ho neuměli, ale jsme přesvědčeni, že nevede k plodné diskuzi, které má obohatit obě strany o nové poznání, či vést k zamyšlení, které přinese něco nového k problematice daného článku. Za tímto účelem byly diskuze k článkům zřízeny. A teď k tomu proč jsme se rozhodli vaše komentáře uveřejnit. Podle vašeho dosavadního písemného projevu jste podle nás přesně ten typ muže či dospívajícího chlapce, na kterého je uvedená kampaň cílená. A proto Vám za váš komentář děkujeme.

| seashepherd

PÁR POZNÁMEK Obávám se, že vaše podpisy vaše přísná kriteria taky nesplňují. (viz Matěj, -jk-) Vaše stránky považuju za dost kvalitní a vaše články taky. Vaše \\\"správnáctví\\\" je mi odporné. Ale přesto jsem byl ochoten se zůčastnit diskuze s vámi a jsem mírně potěšen tím, že jste kvalitnější diskuze snad i schopni. A ted pár pouček pro vás, aby vaše snažení a vaše diskuze vůbec k něčemu mohly být: 1. uvědomte si, jestli chcete jen propagandu, nebo skutečnou diskuzi, ktera může lidi někam posouvat. 2. cenzurovaná diskuze je jen tou propagandou. propaganda bývá už z principu \\\"zakonzervovaná\\\". a tím její hodnota dost klesá 3. jen svobodná diskuze může objektivně ukázat pohledy všech zůčastněných stran. a může pomoct ostatním si udělat objektivní náhled na věc. a za sebe můžu k tématu říct jen tolik, že bych byl moc rád mezi těmi 16-ti procenty mužů, které jejich partnerka pravidelně \\\"znásilnuje\\\". a taky bych chtěl vidět ty holky, co si dokážou sex vynutit na muži silou. (a ty kluky bych snad ani raději vidět nechtěl) a je mi líto těch, kdo ztrácejí čas s nějakou sobeckou mrchou, která s nimi odmítá spát. (a nechápu, proč ji prostě nepošlou někam) a hnusí se mi ti, kdo mají pocit, že tím špatným je vždycky chlap. prostě proto, že žena je přece vždycky v právu. protože tenhle neobjektivní pohled naší společnosti škodí mnohem víc, než nějaké údajně hrozné křivdy páchané na .... ehm... a samozřejmě i ti, co tenhle neobjektivní pohled ve společnosti ještě podporují. a za úplně největší zlo považuju ty, kdo se touhle propagandou nechají zblbnout a pak si zkoušejí hrát na \\\"správnáky\\\" a pletou se do věcí, do kterých jim nic není + navíc ještě používají násilí k tomu, aby prosadili tohle zvrhlé pojetí spravedlnosti, které lidem takové kampaně chtějí vnutit

| Dr.Bombay

Dve poznamky: 1)V nazvu clanku(resp.ceskem nazvu kampane) je hruba chyba. Zlomyslny ctenar by si mohl myslet, ze je to naschval, jako zpusob, jak signalizovat kvalitu 'kampane' jako takove. 2)Na techto strankach je preklad clanku "Preparation vs Paranoia". Dle meho nazoru takoveto kampane vyvolavaji prave onu zminenou paranoiu. "Neznasilnil me ten prodavac nahodou vcera?" Autori kampane se zjevne snazi vnutit okoli svoji predstavu, ze pripadu znasilneni je vice, ze vnimame - klasicky pripad "sensibilizace", neboli vytvoreni strasaka, s nejakym postrannim umyslem. Jaky je zde, to necham na ctenari.

| Jarda Kolcun

Dobry den, dekuji za vas prispevek. Re: bod 1 - nerozumim vasi pripomince. Re: bod 2 - zajimavy nazor, dekujeme za nej. Ono je to totiz o tom, jestli chci prozit svuj zivot v pohode a presto si vedom potencialnich nebezpeci, ale take toho, ze jsem udelal vse proto, abych snizil rizika. Anebo paranoidne videt za kazdym rohem nasilnika a zit neustale ve strachu, co se mne nebo mym blizkym muze stat, kdyz pujdou/udelaji to ci ono. Neni to tedy o strasacich, ale celkovem pohledu na metody vyuky sebeobrany a vse s tim souvisejici. Jaky smer si vyberete, ponecham na vas.