rubriky článků

Jujutsu & Aikijutsu
Počet článků: 21

Sebeobrana
Počet článků: 59

Kondiční příprava
Počet článků: 21

Škola - informace
Počet článků: 15

Zajímavosti
Počet článků: 15


pravidelná cvičení

Jujutsu/BJJ
Pondělí 19:00:00-21:00:00
Vede: Matěj Novák, Jan Lalinský

aikijutsu
Pondělí 19:00:00-21:00:00
Vede: Miroslav Matějovský, Petr Batal

Funkční trenink
Pondělí 18:00:00-19:00:00
Vede: Julia DemekováJak chránit naše děti - Děti odcházejí s cizím člověkem v televizním experimentu

Vytvořil: Matěj Novák | Rubrika: Sebeobrana | Vytvořeno: 8.9.2013 | Zobrazeno 6112x

Včera mi Matt Tomas poslal odkaz na zajímavý článek popisující experiment z oblasti ochrany našich dětí před nebezpečím ze strany cizích lidí. Článek je důkazem toho, proč musíme naše děti učit říci NE. Dát jim jasný návody, jak se v takových situacích chovat a to nejen teoreticky ale i prakticky. Pokládám tento článek za zásadní a alarmující. Je také názorným doplněním ke dříve zveřejněnému článku k bezpečnosti dětí. Proto jsem se rozhodl se o něj s vámi hned podělit. ;-)

Rodiče s hrůzou sledují, jak jejich děti odcházejí s „přátelským„ mužem.

Je to noční můra každého rodiče. Jde s dítětem do parku, na pár okamžiků ho přestane sledovat a dítě je pryč.

Několik rodičů bylo konfrontováno se svoji představou, že udělali vše pro bezpečí svého dítěte, když mu vysvětlili, jak jednat s cizím člověkem. Experiment provedený v srpnu ve Velké Británii ukazuje, že by se měli znovu zamyslet, jestli to tak zkutečně je. Důvodem k takovémuto experimentu bylo to, že v loňském roce bylo ve Velké Británii 273 dětí obětí fyzického únosu.

V kontrolovaném prostředí na předměstí Londýna, televizní štáb posílal muže k dětem ve věku 5 až 11 let, které byly pod bezpečným dohledem, ale nebylo zasahováno do jejich rozhodování. Muž říkal dětem, že ztratil svého psa nebo svoji dceru. Matky dětí, které se experimentu účastnily opodál předstíraly, že telefonují.

„Chtěl by si mi pomoci najít mého psa?“ zeptal se muž pětiletého Jacka. „Jmenuje se Maxie“. Potom ukázal Jackovy fotku štěňátka a chlapec odešel s tímto mužem a radostně volal na pejska. Matka předstírala, že potřebuje vyřídit naléhavý pracovní hovor a vše pozorovala zpovzdálí.

V tomto případě vše trvalo méně než tři minuty než chlapec s mužem odešel. Když se matka Jacka zeptala, proč s mužem odešel, odpověděl jednoduše: „Ale mami on není nebezpečný, má psa.“

Natasha (40), která provozuje IT firmu se svým manželem Danielem (40) mají ještě mladšího syna Oskara (3). Natasha po tom co viděla, jak její syn Jack (5) odchází s cizím mužem, nemohla usnout a o této zkušenosti řekla: „Neexistuje žádný důvod, proč bych ztratila Jacky z očí. Zjistila jsme se, že nemohu věřit dítěti, že odhalí lži a nebude oklamáno mazaným útočníkem.

Během experimentu bylo oslovenou devět dětí a z toho jen dva odmítly (jeden osmiletá kluk a osmiletá holčička). Nejen to, ale muž potřeboval čas v rozmezí od 33 sekund do tří minut, aby děti odlákal od svých matek.

Pro matky to byl šok, pozorovat jak jejich dítě odchází s cizím mužem. Všechny si byly jisté, že děti řádně poučily, jak se v takové situaci chovat, a že s mužem neodejdou. Většina matek se rozplakala poté, co byly otřeseny tím, co vidí.

Na závěr tohoto článku bych chtěl ještě poukázat na jeden důležitý aspekt ochrany dětí. Video zachycuje jednání lidí (přímých očitých svědků)obtěžování dětí v počáteční fázi „únosu“, tedy kdy se útočník snaží zmocnit dítěte. Experiment proběhl v USA v New Yorku. Sedmiletá dívka sehrála na veřejnost domluvenou scénu, tak aby vše vypadalo jako pokus o zmocnění se dítěte cizím mužem. Matka holčičky vše pozorovala ze sledovacího vozu. Shlédnutím videa zjistíte, že doporučené postupy jako volat „Pomozte mi, toto není můj táta, pomozte mi!!“ NE vždy funguje. Tvrdé a nepříjemné zjištění.

Nechtěl jsem tímto článkem vyvolat paniku mezi rodiči. Ale pokud jsem vás dostatečně vylekal, abyste se důkladně zamyslely na bezpečností svých dětí, tak článek splnil účel. ;-) Možná vám připadne moc tvrdý a dotkne se vašich nejhlubší citů stejně jako mých. Mám dítě ve věku těch co jste viděli na video a jen sledování videa mi zvedá emoce. Bohužel taková je realita zajištění bezpečnosti našich dětí a sebeobrany jako takové. Zvažujte proto prosím co jak děláte pro bezpečnost vašich dětí. Co můžete udělat vy sami s čím vám mohou pomoci jiní.

Buďte opatrní při volbě případných kurzů sebeobrany pro děti. Aby nevypadal třeba takto:

mn

Související články:

Matt Thomas – Jak chránit naše děti

Matt Thomas – Opravdový WARRIOR SCIENTIST


Komentáře k článku

Přidat komentář